Strona główna » Sport i zdrowie » Pulsometry i monitory aktywności fizycznej

Kategorie

PolskiAngielski

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 
  • puro ładowarki
  • paczka RUCH

Pulsometry i monitory aktywności fizycznej

Pulsometry i monitory aktywności fizycznej Jeśli troszczysz się o swoje zdrowie, powinieneś przyjrzeć się dostępnym w naszym sklepie pulsometrom oraz monitorom aktywności fizycznej. Monitory aktywności fizycznej sprawdzą się zarówno w przypadku profesjonalnych sportowców jak i osób, które sport uprawiają okazjonalnie lub w ramach hobby. Odpowiedni pomiar pulsu w czasie ćwiczeń pomaga w kontrolowaniu ich przebiegu. Nakierowuje nas na podejmowanie konkretnych działań i przede wszystkim jesteśmy w stanie ułożyć trening tak, by odpowiednio miarował tętno. Z drugiej strony chroni nas również przed kontuzjami fizycznymi, których łatwo się nabawić podczas biegania czy podejmowania jakichkolwiek innych czynności. Czuwa nad naszym zdrowiem i treningiem jednocześnie. W naszym sklepie dostępne są różne modele, które nie różnią się od siebie wyłącznie designem. Przede wszystkim posiadają różne funkcje. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pulsometru?
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
Cechy szczególne

Jak działa monitor aktywności fizycznej i dlaczego warto?

Podczas aktywności fizycznej nasz organizm wykorzystuje glikogen mięśniowy. Podczas pracy ciała, czyli pracy mięśni, ulega on rozkładowi, a w przy jego braku - zaczyna czerpać bezpośrednio z mięśni. Co to oznacza w praktyce? Przy jakimkolwiek obciążeniu organizmu dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej i budowy mięśni. Aby prawidłowo wykonywać treningi, należy zachowywać odpowiedni poziom tętna. Pozwala to albo na zatrzymanie się w poziomie, w którym to rzeczywiście tkanka tłuszczowa będzie spalana, albo tej, gdzie zaczniemy rzeczywiście budować mięśnie - w zależności od efektu, który jest pożądany.

W przypadku przetrenowania, organizm zaczyna korzystać z jeszcze innych zasobów, co może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i przede wszystkim - samopoczucie. Aktywność, jaką podejmujemy, nie powinna bowiem polegać na całkowitym zapracowaniu swojego ciała, a jedynie do zmobilizowania go do podejmowania pracy razem z nami. Pulsometr pozwala nam badać to wszystko, ponieważ działa podobnie do EKG. Odczytuje on zmiany pulsu w naszym organizmie, podając nam konkretne wartości na bieżąco. Dzięki temu jesteśmy w stanie w dosłowny sposób “trzymać rękę na pulsie” przez cały czas. Jest on w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia.

Który z modeli wybrać?

W głównym podziale możemy mówić o pulsometrach klasycznych, jednoczęściowych i dla rowerzysty. Zazwyczaj występuje on w formie zegarka zakładanego na rękę. Mamy tam bowiem zawsze widok na wszystkie wiadomości i odczyty, jakie ma nam monitor do przekazania. W czasie jazdy rowerem byłoby to niepraktyczne - dlatego zamiast zwyczajowej opaski został zaprojektowany zegarek, który można założyć na kierownicę. Dzięki temu unikamy niewygodnego i niebezpiecznego unoszenia ręki w czasie jazdy. Najbardziej klasyczna wersja składa się z dwóch części - jedna z nich mocowana jest na klatce piersiowej, by zebrać jak najwięcej informacji na temat kondycji serca, a druga wbudowana jest w tarczę zegarka. Jest o wiele bardziej dokładny od pulsometru jednoczęściowego, dlatego warto się na niego zdecydować, jeśli planujesz na poważnie zająć się sportem.

ADIDASAlcoDigitalAPPLEARTWIZZBASEUSBELLABEATBENKSBMWBOOQBRAVENBUGATTIBUILTCANVASLIFECASEOLOGYCATALYSTCONTINENTCRONGDEEPERDUX DUCISELARIeTIGEREVE SYSTEMSFERRARIFUSE CHICKENGAMDIASGEAR4GHOSTEKGOOGLEGRIFFINGUESSHUAWEIiDEAL OF SWEDENiGRIPiHEALTHINCASEINCIPIOINFLATE-A-MALSINNERGIEINTEGRALiOTTIEISMARTALARMITSKINSJUST MOBILEKANEXKARL LAGERFELDKENUKNOMOKOOMUSLAUTLIFEPROOFMARVOMERCEDESMiOMiPOWMOMAXMOPHIEMOSHIMOVIOMSVIIMUJJONATIVE UNIONNext-ConceptNOKIANORDIC ELEMENTSOBLIQOLLOCLIPONAGOFLYOSMOOTTERBOXPHILIPSPLANTRONICSPUROPUSHEENQARDIOQUIRKYQUOKKARICHMOND & FINCHRINGKESAMSUNGSEEK THERMALSPECKSPHEROSPIGENSTILGUTSTMSUPCASETECH-PROTECTTESOROTHORTKB HOMETrackRTUCANOTWELVE SOUTHUAG (URBAN ARMOR GEAR)VRS DESIGNWILDMANX-DORIAX-ONEXIAOMIXTRACXVIDAYANOSIKZAGGZENSZIPATOZIZO
Wszystkie prawa zstrzeżone MOBILEMANIA 2020