Strona główna » BLOG » Jaki termos sprawdzi się w podróży?

Kategorie

PolskiAngielski
  • BMW
  • puro ładowarki

Jaki termos sprawdzi się w podróży?

Data dodania: 14-05-2021
Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę decydując się na termos. Inwestycja w dobry jakościowo termos może znacznie ułatwić życie zwłaszcza, jeśli uwielbiasz podróże! Oczywiście, termosy są niezbędne dla tych, którzy lubią biwakować lub chcą cieszyć się dobrą kawą podczas podróży. Ale to nie wszystko, do czego są stworzone. W artykule pomożemy Ci znaleźć najlepszy termos na kawę, bądź inne napoje, bez których nie wyobrażasz sobie podróżowania!

Dlaczego warto wybrać termos?

Dobry termos może ułatwić życie. Rano robisz kawę w pośpiechu, a następnie spokojnie delektujesz się nią w drodze, nawet po wielu godzinach. Już dawno minęły czasy, kiedy trzeba było pić gorącą herbatę, bądź kawę tuż przed wyjściem z domu z racji braku czasu dokończenia napoju. Dziś, dzięki szerokiej ofercie termosów można cieszyć się z kawy czy innego gorącego napoju (nawet zupy!) przez niemal cały dzień. związanych z piciem kawy. Niemniej jednak źle skonstruowane modele mogą mieć problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury lub, co gorsza, zapewniając wyciek napoju w Twojej torbie, czy w aucie. Dlatego sięgnij po termosy dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i praktyczność.
 
Quokka Mineral Steel - Butelka termiczna ze stali nierdzewnej z magnetycznym zamknięciem 430 ml (Green Fluorite)-2104562
 
Oprócz zaplanowanych dalszych podróży w góry, nad morze czy podczas biwakowania, wysokiej jakości termos możesz zabrać ze sobą do pracy, szkoły czy delektować się smakiem ulubionej kawy i herbaty podczas popołudniowych spacerów. Termos nadaje się do skorzystania absolutnie wszędzie, gdzie masz na to ochotę. Ma to niewątpliwy związek z tym, iż termos jest niewielkich rozmiarów, a więc jest poręczny i praktyczny. Cechy, których należy szukać zależą również od tego, jak i gdzie zamierzasz używać termosu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów dostosowanych do Twoich potrzeb.

Termosy zapewniające doskonałą izolację

Izolacja określa, jak długo termos może utrzymać temperaturę, zarówno dla gorących, jak i zimnych napojów. O skuteczności izolacji decyduje przede wszystkim konstrukcja termosu. Najlepsze termosy są wykonane z dwuściennej  stali nierdzewnej i są izolowane próżniowo. W przeciwieństwie do tego, niektóre tanie termosy są wykonane z materiałów takich jak plastik, który po prostu nie może konkurować z produktami z górnej półki, a tylko na takie powinieneś sobie pozwolić. Chociaż tanie termosy mogą być dobre do dojazdów do pracy i innych krótkotrwałych zastosowań, mogą być problematyczne jeśli chodzi o utrzymanie temperatury przez kilka godzin.

 
Quokka Mineral Steel - Butelka termiczna ze stali nierdzewnej z magnetycznym zamknięciem 430 ml (Green Fluorite)-2104561

Jak wyczyścić termos do kawy i pozbyć się zapachów napojów?

Skoro już zdecydowałeś się na konkretny model termosu, powinieneś zwrócić także uwagę na sposób konserwacji swojego nowego nabytku tak, aby satysfakcja z korzystania z niego była jak największa. Możesz wydobyć zapach z termosu do kawy, używając odrobiny octu i gorącej wody. Po wlaniu jednego lub dwóch centymetrów octu do termosu, napełnij go gorącą wodą. Załóż pokrywkę z powrotem na dzbanek i dobrze nim potrząśnij. Pozostaw mieszaninę w termosie na około 30 minut, a następnie opróżnij kubek i przepłucz kilkakrotnie. Systematyczne czyszczenie kubka zagwarantuje jego przedłużoną żywotność i właściwości.

 
Quokka Mineral Steel - Butelka termiczna ze stali nierdzewnej z magnetycznym zamknięciem 430 ml (Geo)-2104581

Jaki termos wybrać?

Jest więc bardzo duży wybór, jeśli chodzi o produkty umożliwiające utrzymanie gorącej (lub lodowatej) kawy. Kubek termiczny, butelka czy termos - wszystko znajdziesz w naszym sklepie internetowym Mobilemania.pl. Wybór należy do Ciebie!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Wszystkie prawa zstrzeżone MOBILEMANIA 2021
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu